RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials3M (TC) 3M AB5100HF 1.03 X 1-50
3M AB5100HF 1.03 X 1-50
5S-3M AB5100HF 1.03 X 1-50
3M AB5100HF 1.03 X 1-50
EMI ABSORBER 1.03X1 50/ROLL
Product Description
| Packaging: | AB5100HF |
| Series: | Absorbing Sheet |
| Shape: | Rectangular |
| Length: | 1.000 (25.40mm) |
| Width: | 1.030 (26.16mm) |
| Thickness - Overall: | 0.039 (1.00mm) |
| Operating Temperature: | -25??????C ~ 85??????C |
| Adhesive: | Non-Conductive |
| Material: | Single Sided |
| Other: | Polymer Resin,Metal Flakes,, |
Related special
- TE Connectivity
- Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
- In stock
- Molex
- 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)